niedziela, 19 października 2014

TYMI MASAMI RYTIS KONSTANTINAVICIUS 
ZMIERZYŁ SIĘ Z REKORDEM GINESA
W 2014 ROKU
_________

 TRZY CZĘŚCIOWA KONSTRUKCJA PIECA 
GAZOWEGO DO RAKU 
JUŻ OD DZIŚ DO KUPIENIA
tel. 604 805 992

JAK RÓWNIEŻ JEDNOCZĘŚCIOWY
PIEC DO RAKU


_________________


12 komentarzy:

 1. Witaj Darek, ten trzyczęściowy w komplecie, to znaczy: termopara, miernik temperatury do 1200 C, stojak na termoparę i miernik, płyta szamotowa na podłodze + dwie płyty i 6 podpórek, rura kominowa - kosztuje 2600 zł. ale jeżeli goły to 1800 zł. Jest bardzo wygodny i o dużej komorze bo wysokość komory 85 cm, szerokość 47 cm, też atutem jest to że gdy mamy mniejsze i mniej prac do wypału to zdejmujemy środkową część i mamy wysokość komory 40 cm którą możemy dzielić wstawiając płytę szamotową więc wykorzystamy powierzchnię ładując do wypału prace o wysokości 19 i 17cm, lub jak tam kto ma potrzeby :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Piecyk wygląda imponujaco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Używam pieca Rytisa nie tylko do Raku. Najważniejsza cecha tej konstrukcji to oszczędność gazu, przy szybkim wzroście temperatury. Polecam piec.
  Wojtek Kmieć technolog ceramiki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje za pozytywną opinie od tak doświadczonego ceramika jakim jest Wojciech Kmieć, i serdecznie polecam piece mojej produkcji,które wykonam dla każdego ceramika,początkującego czy profesjonalisty.Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Jestem jednym z wielu odbiorców i użytkowników mas szamotowych Ritisa. Piszę tu by mu publicznie podziękować za tę jego inicjatywę. Moim zdaniem są doskonałe. Fantastycznie się nimi pracuje przy modelowaniu. Ale wiem ze mogę polegać na profesjonalizmie Ritisa i jego ogromnym doświadczeniu również w przygotowaniu innych mas. To przede wszystkim doskonały praktyk. Producenci często działają na skróty. Często zatrudniają zwykłych robotników, którzy nie rozumieją istoty problemu i nie mają wyczucia. Doskonałe proporcje, powodują że pracuje się sprawnie i skutecznie. Dzięki że to robisz. Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wam dziękuje Jacek. To mnie upewnia że jest potrzebne to co robię.
   Że doświadczeni ceramicy znajdują u mnie odpowiedni materiał do tworzenia.To jest budujące.Ponieważ sam przez lata przerobiłem lepiąc dziesiątki ton glin różnego rodzaju, szukając tej odpowiedniej, tej z której modelując nie będę musiał zastanawiać jak mam z niej wykonać, a co mam wykonać. Olbrzymi komfort gdy nie muszę zastanawiać padnie czy nie padnie praca w trakcie lepienia, pęknie czy nie pęknie w trakcie schnięcia, a czy wypał przeżyje? I postanowiłem sam zacząć dla siebie przygotowywać masy. okazuje że dzięki wam, teraz już dla wielu ją produkuję. Odpowiedzialność!!!!! :) Ale zarzekam się że będę się starał by masy były zawsze dobre, i będę pracować nad nowymi !!! dla was i dla siebie. Pozdrawiam i życzę udanych WYPAŁÓW!!!!!!!! Rytis

   Usuń
 5. Zakupiłam większą ilość mas od Rytisa, zarówno do pracowni do zajęć z dziećmi jak i do własnej pracy i jestem bardzo zadowolona. Masa łatwa w obróbce nawet dla niedoświadczonych użytkowników, dobrze przyjmująca szkliwa i angoby, nie pęka w trakcie suszenia ani wypału. Nadaje się zarówno do małych elementów jak i do dużych prac. Niezawodna i warta polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakupiłam większą ilość mas od Rytisa, zarówno do pracowni do zajęć z dziećmi jak i do własnej pracy i jestem bardzo zadowolona. Masa łatwa w obróbce nawet dla niedoświadczonych użytkowników, dobrze przyjmująca szkliwa i angoby, nie pęka w trakcie suszenia ani wypału. Nadaje się zarówno do małych elementów jak i do dużych prac. Niezawodna i warta polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń